Notícies de Tennis

Aquest diumenge dia 6 de novembre al matí s’ha celebrat a les instal·lacions de Les Pedritxes, la 10ena edició del Torneig de Tennis Adaptat, per a persones amb discapacitat psíquica,  que ha comptat amb la participació de 70 jugadors, amb la col·laboració de la Federació Catalana de Tennis

A més dels jugadors i jugadores de l’Escola Adaptada de Tennis del CD Terrassa Hockey, dels centres Fupar, Prodis, Atendis i Escola Crespinell també hi han participat esportistes d’altres centres, que habitualment participen en aquest torneig.

En aquesta edició tan especial, s’ha recuperat el tradicional de germanor a la conclusió de la jornada, on hi ha participat els jugadors, tècnics i familiars.

SETEMBRE

ESCOLES ESPORTIVES 2016-2017

Inici: dilluns 12 de setembre 2016

CAMPIONAT D’ESPANYA ABSOLUT PER EQUIPS 2016

Masculí: 18 de setembre CDTH-RACE i 25 setembre MDZ-CDTH

XXI LLIGA FEMENINA DEL TERRASSA +30 2016-2017

                       

Inici: 17-18 de setembre 2016

Cloenda: dissabte 3 de juny 2017

YELLOW PENYA 2016-2017

Inici: divendres 23 de setembre

Cloenda: Divendres 2 de juny 2017

           

OCTUBRE

ESCOLA D’ADULTS DE TENNIS

Inici: dilluns 3 d’octubre

TORNEIG DE PARES I FILLS 2016

Data: Dissabte 8 d’octubre

Tancament d’inscripció: dimarts 4 de setembre

XXIII OPEN JUVENIL DE TARDOR 2016

Inici: 15-16 d’octubre

XXV LLIGA JUVENIL DEL TERRASSA 2016-2017

Inici: 29-30 d’octubre 2016

Cloenda: dissabte 10 de juny 2017  

 

NOVEMBRE

CAMPIONAT DE CATALUNYA PER EQUIPS JÚNIOR

Inici: 29-30 d’octubre o 5-6 de novembre

X TORNEIG DE TENNIS ADAPTAT

Data: Diumenge 6 Novembre 2016

CAMPIONAT SOCIAL FEDERAT PER CATEGORIES 2016

Inici: Dilluns 7 de Novembre fins desembre

Tancament inscripció: dimecres 2 de novembre

 

DESEMBRE

FINALS OPEN DE TARDOR 2016

Dates: 3-4 de desembre aprox.

TORNEIG DE NADAL 2016

Data: Dissabte 17 de Desembre

Tancament inscripció: dimecres 14 de desembre

 

GENER

CAMPIONAT DE CATALUNYA CADET PER EQUIPS 2017

Inici: 14-15 de gener

MASTER BENITOSPORTS DE TERRASSA 2017

                       

Dates: Del 14 al 22 de gener 2017

TORNEIG DE DOBLES MIXTES “PAELLA MIXTA”

 Data: dissabte 21 de gener 2017

LLIGA SOCIAL DE TENNIS 2017

                       

Dates: del gener al juliol 2017. A partir de 14 anys

 

FEBRER

TORNEIG DE LA FUSTA 2017

Data: Dissabte 4 de Febrer

CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL PER EQUIPS 2017

Inici: 4-5 de febrer

SOPAR DE TENNIS I PÀDEL 2017

                                  

Data: febrer-març 2017

 

MARÇ

CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT PER EQUIPS 2017

Inici: 4-5 de març

XXIII OPEN JUVENIL DE PRIMAVERA 2017

                       

Inici: 4-5 de març 2017

Tancament inscripció: 24 febrer de 2017

PUJADA A LA MOLA

                       

Dia: dissabte 4 de març

 

ABRIL

CAMPIONAT DE CATALUNYA ALEVÍ PER EQUIPS 2017

Inici: 1-2 d’abril

SETMANA DEL TORNEIG GODÓ 2017

           

Clinic i fase prèvia: Diumenge 16 d’abril 2017

 

MAIG

XII HORES DE TENNIS 2017

                       

Dia: Dissabte 6 de maig 2017

CAMPIONAT DE TERRASSA 2017

Inici: principis de maig al Atlètic

PROMOCIONS LLIGA FEMENINA 2016-2017

Data: 27-28 de maig al CD Terrassa

 

JUNY

           

CLOENDA LLIGA FEMENINA 2016-2017

Data: Dissabte 3 de Juny

VII TORNEIG HOCKEY SOLIDARI:

Data: 3 de juny de 2017

CLOENDA LLIGA JUVENIL 2016-2017

Data: Dissabte 10 de Juny

CLOENDA D’ESCOLES ESPORTIVES

Data: Dissabte 17 de Juny

TORNEIG NOCTURN DE TENNIS 2017

Data: Dissabte 17 de Juny

Inscripcions: fins dimecres 14 de juny

CAMPUS D’ESTIU I CURS INTENSIU D’ADULTS 2017

Dates: del 26 de juny al 28 de juliol de 2017

CIRCUIT JUVENIL D’ESTIU AL CD TERRASSA 2017

           

Inici: 10 de Juliol

Inscripció: 28 de juny

17-10-2016

Aquest diumenge dia 18 de setembre l'equip Absolut masculí de Tennis jugarà del Campionat d'Espanya contra el RACE de Madrid.

Els partits començaran a les 9.00h.

 

Els resultats de les finals del Campionat de Terrassa 2017 són:

 

Benjamí Masculí              Xavi Del Aguila guanya a Marc Martinez per 6/1 6/0

BM

 

Benjamí Femení              Marina Quesada guanya a Irune Gazquez per 6/3 6/0

BF

 

Aleví Masculí                     Jaume Margarit guanya a Quim Muñoz per 6/4 6/3

AM

 

Aleví Femení                     Diana Balagué guanya a Mae Gracia per 6/1 6/0

AF

 

Infantil Masculí                Oriol Junyent guanya a Raul Velasco per 6/2 6/2

IM

 

Infantil Femení                Ariadna Costa guanya a Mariona Ocaña per 6/2 6/2

IF

 

Cadet Masculí                   Manel Jimenez guanya a Raul Velasco per 7/6 7/5

CM

 

Cadet Femení                   Estel Reig guanya a Anna Rico per 6/0 6/0

CF

 

Absolut Masculí               Sergi Garcia guanya a Antonio Cano per 6/4 2/0 i abandonament per lesió

ABM

 

Absolut Femení               Pendent de jugar Irene Lopez i Elena Gunfausdijous a les 16h

 

+45 Masculí                       Josep Maria Vives guanya a Pau Castañer per 1/6 6/4 7/5

45M

 

+45 Femení                       Francesca Coronas guanya a Laura Ballester per 6/4 6/3

45F

 

Moltes gràcies a tots per la vostra dedicació

 

Bon estiu!

Després de realitzar el campus, aquest any els resultats dels jugadors de tecnificació  de tennis han estat molt bons! 

  • Ariadna Costa, campiona a l'Egara, CD Terrassa, Set Ball i Sabadell ( 4 de 4 )
  • Marc Molina, finalista CD Terrassa i semifinalista al Set Ball
  • Marina Quesada, finalista Egara i semifinalista CD Terrassa
  • Mae Gracia, finalista CD Terrassa
  • Nuria Hidalgo, finalista Egara
  • Irune Gazquez, semifinalista a l'Egara
  • Alex Gazquez, semifinalista al Set Ball
  • Laura Segarra, semifinalista al Set Ball

  • Gerard Membrilla, Xavi Hidalgo, Gerard Colàs, Paula Gracia, Arnau
    Garcia, Ileana Berenguer, Albert Cabané, Adrian Rodriguez, Sergio
    Martin també  han participat i alguns d'ells han sigut quartfinalistes